Krav maga

Krav Maga – jsou dvě hebrejské slova, které lze volně přeložit jako přípravu na boj zblízka (na život a na smrt) avšak postupem času se K.M. rozvinula do tří proudů: to jest původní vojenská verze – kde je Krav Maga bezalternativní a nekompromisní.
Následuje policejní verze – kde se preferuje, aby útočník přežil a byl schopen výslechu, ale zároveň byl dostatečně zpacifikován. Třetí proud je civilní verze, která se po celém světě a zejména v USA těší velké oblibě. Benefit z Krav Maga a její civilní verze je zejména její komplexita cvičení. Člověk se při trénování K.M. rozvíjí jak klasicky silově, tak zejména mentálně a duševně.
Při tréninku je student nucen různými drily se samostatně a pod určitým tlakem správně rozhodovat a hledat v ten daný okamžik správné řešení.
To vše stojí na pilířích dobré kondice a postupným zvládání nácviku technik K.M. V Trifitu se vyučuje Krav Maga I.K.M.F což je prapůvodní, originální a základní organizace, ze které pocházejí všechny ostatní odnože. Výuka tedy probíhá podle stejných osnov jako jsou učeni studenti ve státě Izrael kde K.M. vznikla.
První techniky K.M. byly použity v Bratislavě za druhé světové války, kde se Židé museli bránit proti  organizovaným útokům Německých nacistů. Imrich Lichtenfeld, zakladatel Krav Maga, v Bratislavě vyrůstal a pochopil, že sportovní disciplíny jako box a zápas na brutalitu nacistů, kteří používali různé tyče, bodné a sečné zbraně, nestačí. Imi tak začal vyvíjet obraný systém, který by byl co nejefektivnější a připravil bojovníka i na to, aby přežil při asymetrickém boji (proti vice útočníkům), tak i v boji proti různým zbraním (tyto technicky se učí v pokročilejších stupních). Což jsou zásadní rozdíly oproti sportu.
Na druhou stranu se K.M. učí i děti, kde se výuka provádí pomocí různých soutěživých her a důraz je kladen i na rozvoj pohybu a prevenci.